Lukáš Vlček.
Narodil se 30. června 1974 v Brně. Na základní školu chodil v Brně-Jehnicích a na Horácké náměstí v Brně-Řečkovicích. Studoval Střední průmyslovou školu Stavební, obor geodézie (1988 – 1992), posléze navštěvoval roční intenzivní kurz angličtiny na Státní jazykové škole v Brně-Husovicích na Vranovské ulici. Po úspěšných přijímacích zkouškách na Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v červnu 1993 odcestoval ještě téhož roku do Minnesoty ve Spojených státech, konkrétně do městečka New Prague, kde studoval a pobýval od září 1993 až do srpna 1994. Kromě studia posledního ročníku americké střední školy (New Prague High School) se dostal i k cestování. Například Bloomington, Indianapolis, dále Grand Canyon a Phoenix, Arizona, posléze kánojování v divoké přírodě severní Minnesoty u Bearskin lake blízko kanadských hranic, výlet (organizovaný pro studenty z různých zemí světa) na východní pobřeží, zahrnující New York, Washington DC, Jacksonville, Atlanta, Chicago. Podařilo se mu s jednou z hostitelských rodin vyrazit na výlet k pobřeží Hořejšího jezera přes město Duluth, dále vodopády Gooseberry falls a maják Split Rock lighthouse až do Grand Marais.
Po návratu z USA studoval FFMU. Posléze následovala druhá cesta do Minnesoty, tentokrát s tátou Milošem Vlčkem, který vytvořil pro Novou Prahu a její pohostinné obyvatele sochu jako poděkování za možnost, že jsem mohl strávit rok u tří různých, původem českých (i zčásti česky mluvících) rodin.
Po návratu do ČR navštěvoval denní studium na FFMU, obor angličtina-čeština. Vysokou školu hlavně ze zdravotních důvodů nedokončil.
Pomáhal bratrovi Patrikovi s několika projekty, s několika zakázkami (např. dřevěná pohanská slovanská svatyně na Pohansku u Břeclavi (2002) apod.). Ještě před tím společně s bratrem Patrikem a dalšími kamarády spoluvydal almanach Krajiny, jehož součástí je i hudební nosič (CD) s autorskými vlčkovskými písněmi a texty (1999). Druhé CD je součástí projektu divadelního představení, kde herci jsou žáci Zvláštní školy internátní v Ořechově u Brna (1999). Pohádku Jana Skácela, která nese název "Na koni páv a smrt a moruše" zhudebnili opět bratři Vlčkové a vydali spolu s dalšími booklet ve formě miniaturní knížky, která obsahuje celý básnický text pohádky, doplněný linoryty, vytvořenými samotnými žáky pod vedením literáta Petra Čermáčka.
V letech 2002-2008 se věnoval fotografování, psaní básní či textů, kreslení, občas i malým hudebním vystoupením (společně s bratrem). Umístil se na druhé příčce fotografické soutěže Valašská krajina ve Velkých Karlovicích (2004). Získal druhé místo v literární soutěži Vladimíra Vokolka v Děčíně (2007). Pracoval jako dozorce v pavilonu Anthropos (2009). Vydal básnickou sbírku V hlubině koně tůň (2010). Pracoval coby recepční ve sdružení Práh v Brněnských Ivanovicích (2014-18). Vydal soubor pohlednic s fotografiemi z údolí říčky Ponávky (2016). Je v kontaktu s ateliérem Kvark, který nabízí psychoterapeutickou pomoc skrze tvoření různými technikami kreslení, malování apod. (od roku 2017). V roce 2020 vydal svou druhou básnickou sbírku Déšť v poušti. V roce 2023 pak následovala třetí sbírka Tvar tmy. Obě knihy jsou doprovázeny (většinou barevnými) kresbami a fotografiemi Lukáše Vlčka. V současnosti připravuje k vytištění sbírku Nesnáze v kráse.
O sobě napsal Lukáš Vlček.